چهارشنبه 14 خرداد 1399

Font Size

Screen

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
  • آموزش
  • قالب ها
  • نرم افزارها
  • سوال شما

چطور در فایرفاکس یک سایت را برای خودمان بلوکه کنیم؟

شاید با خواندن عنوان این مطلب کمی تعجب کنید! با این وضع فیلترینگ که بسیاری از سایت‌ها بلوکه شده‌اند، آیا جایی برای بلوکه کردن یک سایت می‌ماند؟

این گفته تا حدودی درست است، اما دو نکته باید مد نظر باشد: اول اینکه بحث فیلترینگ در بسیاری از کشورها وجود دارد و اگر هم دولت آن کشور این کار را انجام ندهد، پدر و مادر دلسوز که از عاقبت فرزندانشان و حتی خودشان(!) می‌ترسند حاضرند برای خرید یک افزونه قوی مثل FoxFilter کلی پول بدهند. (آمار دانلود بالایی دارد)

نکته دوم اینکه: ورود به یک سایت غیراخلاقی که ممکن است خیلی اتفاقی هم صورت گرفته باشد (و توسط مسؤولین فیلترینگ، بلوکه نشده باشد)، ممکن است ورودهای بعدی را در پی داشته باشد. بنابراین، باید از شر آن خلاص شد.

شخصاً اگر به طور مثال حتی چند لحظه از یک فیلم مستند را مناسب نبینم، برای اینکه این اضطراب وجود نداشته باشد که بعداً به آن مراجعه کنم، سریعاً آن را Shift+Delete می‌کنم و به قول معروف قال قضیه را می‌کنم. در مورد سایت‌ها هم همینطور است. باید مانعی بر سر راه باشد. سایت‌های پو.ر.ن مثل قارچ بیرون می‌آیند و شما هر لحظه ممکن است در دام این سایت‌ها بیفتید!

دو نوع افزونه در این زمینه وجود دارد:

- برخی از افزونه‌ها که قوی‌ترین آن‌ها همان FoxFilter است قبل از ورود شما به یک سایت، سریعاً محتوای آن را چک می‌کند و اگر مناسب تشخیص ندهد، هشدار می‌دهد.

برای افزودن آن به مرورگر فایرفاکس اینجا کلیک کنید.

- نوع اول، یک ایراد دارد، بسیاری از سایت‌هایی که شما می‌بینید، امن هستند، پس چه لزومی دارد که همیشه قبل از ورود کمی وقت صرف چک کردن محتوای آن‌ها شود؟

نوع دوم این افزونه‌ها این امکان را می‌دهد که فقط سایت‌هایی را بلوکه کنید که خودتان می‌خواهید. اگر یک سایت را شناسایی کردید، آدرس آن را به این افزونه‌ها بدهید تا دیگر اجازه باز کردن آن را ندهند. (بیش از هر چیز به درد پدر و مادرها می‌خورد به خصوص دوستانی که در کشورهای بیش از حد آزاد(!) زندگی می‌کنند)

مهم‌ترین آن‌ها LeechBlock است:

امکانات جالبی دارد! می‌توانید با فعال کردن گزینه Prevent access to options طوری تنظیم کنید که در ساعات خاصی نه تنها اجازه باز کردن سایت‌های لیست شده را ندهد بلکه  اجازه ندهد تنظیمات افزونه را باز کنید و آن سایت را از لیست پاک کنید که بخواهید دوباره وارد شوید!!! (اگر ساعات ممنوعه را All Day انتخاب کنید، یعنی همه ساعات روز، دیگر هیچ وقت نمی‌توانید وارد آن سایت شوید و حتی آن را از لیست پاک کنید، مگر اینکه افزونه را کلاً پاک کنید)
بعد از نصب، روی Options کلیک کنید و گزنیه‌های مختلف آن را مشاهده کنید، کار با آن ساده است.

BlockSite هم هست که امکان پسورد گذاشتن روی افزونه را می‌دهد که کسی تنظیمات آن را تغییر ندهد.

در ضمن یک امکان جالب که در فایرفاکس وجود دارد،‌ امکان Block کردن عکس‌های یک سایت است. تصور کنید عکس‌های یک سایت تبلیغاتی که در سایت‌های مختلف نمایش داده می‌شود، شما را آزار می‌دهد، می‌توانید با کلیک راست کردن روی یکی از عکس‌ها و انتخاب Block images from کلاً عکس‌های آن سایت را بلوکه کنید.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

لطفا نظر خود را فقط در رابطه با مطلب بالا ارائه دهید

نظر سنجی

در سایت چه چیزی قرار دهیم؟


نتایج

کاربران عضو

کاربران عضو : 1959
اعضای حاضر : 0

اعضای حاضر در سایت
هیچ عضوی حاضر نیست!

معرفی 5 عضو آخر سایت
tiyfmNhkLBoWFpq
jalal1369
jalal123
sdfsfs
ali124432

پرداخت امن پاسارگاد

زرین پال

شما هستيد در: آموزش آموزش در زمینه اینترنت چطور در فایرفاکس یک سایت را برای خودمان بلوکه کنیم؟