شنبه 14 تير 1399

Font Size

Screen

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
  • آموزش
  • قالب ها
  • نرم افزارها
  • سوال شما

آموزش تبدیل phpbb به mybb

آموزش تبدیل phpbb به mybb
آموزش تبدیل phpbb به mybb
شايد کاربران نه چندان حرفه اي در زمينه تالارهاي گفتگو بخواهند از phpbb که ساختاري خشک و دردسر ساز دارد به mybb کوچ کنند در اين حالت اين کاربران مي توانند از افزونه اي به نام merge استفاده کنند .اين افزونه در سايت mybb قرار داده شده است.کار با اين افزونه بسيار ساده است تنها مشکلي که وجود دارد شايد نکته اي است که بايد به آن توجه کرد و من در جایی ندیدم ولی شما می توانید با آموزش مرحله به مرحله ی زیر بدون هیچ مشکلی عملیات انتقال را انجام دهید.

ما مي توانيم کل سايت phpbb خود را با تمام اطلاعات کاربران تالارها و حتي فايلهاي attach شده انتقال دهيم.

  لینک دانلود و آموزش در ادامه مطلب

ابتدا  آخرين ورژن فارسي mybb را دانلود کنيد براي اين منظور مي توانيد به سايت http://community.mybbiran.com/ مراجعه کنيد و آخرين نسخه را دانلود و نصب کنيد. سپس phpbb3 اي که مي خواهيد انتقال دهيد در کنار پوشه mybb قرار دهيد و مراحل زير را به دقت جلو برويد تا تالار شما با موفقيت انتقال داده شود.(من مي خواهم اين انتقال را روي localhost انجام دهم ولي شما مي توانيد عينا روي سرور اين کار را انجام دهيد فروم mybb در پوشه forum و phpb در پوشه forum2 قرار دارد)

مرحله 1:بايد فايل merge را در داخل پوشه اصلي فروم mybb خود قرار دهيد.نکته اي که نبايد فراموش کنيد اين است که فايل loginconvert.php را به فولدر پلاگين هاي mybb بايد انتقال دهيد(inc/plugins) تا بين راه با خطاي :

The MyBB Merge System cannot continue until you upload loginconvert.php (found in this directory via a file transfer application) to your MyBB Forums' inc/plugins folder.

مواجه نشويد.

صفحه اول صفحه خوش آمدگويي است با يک next ساده از اين صفحه مي گذريم.

مرحله 2:صفحه دوم چک مي کند که ما از آخرين نسخه merge استفاده مي کنيم و آيا فولدر راهنما قابل نوشتن است با يک next ساده مي گذريم.

مرحله 3:در مرحله بعد از شما مي پرسد که چه چيزي را مي خواهيد به mybb انتقال دهيد که من bb 3 يعني phpbb ورژن 3 را انتخاب مي کنم و روي next کليک مي کنم تا به مرحله بعد بروم.

مرحله 4: در اين مرحله روي گزينه Database Configuration کليک مي کنيم تا به قسمت مهم انتقال برسيم يعني عکس زير:

در عکس پايين همه چيز مشخص است قرار است اطلاعات تالار phpbb خود را وارد کنيم.

Database Engine نوع ديتابيس که mysql را انتخاب مي کنيم. Database Server Hostname که در اکثر سرور ها localhost است . Database Username نام کاربري ديتابيس که روي localhost مقدارش root است. Database Password رمز ديتابيس که روي localhost رمز ندارد. Database Name نام ديتابيس که در اينجا نام ديتابيس من forum2 است. Table Prefix پيشوند جداول phpbb خود را بايد در اين قسمت وارد کنيد.اما نکته مهم اينجاست Encoding ما در اينجا و در تالار mybb ، utf-8 است . اگر شما Automatically convert messages to UTF8? را برابر yes قرار دهيد در پايان کار نوشته هاي تالار شما به هم ريخته خواهد شد جداول ما utf-8 است و احتياج به convert ندارد .اين قسمت را حتما و حتما no قرار دهيد و روي next کليک کنيد.

مرحله 5:در اين مرحله قرار است که تمام جداول را با جداول mybb ،merge کنيم و تمام کاربران و تمام مطالب و پيوسته ها را به mybb خود اضافه کنيم.

براي انتقال دادن هر مورد کافي است روي run کليک کنيد.اگر مي بينيد که بعضي از قسمتها غير فعال است علت اين است که بايد مرحله به مرحله اطلاعات را انتقال دهيم به عنوان مثال تا وقتي که کاربري وجود ندارد .تالاري وجود ندارد چگونه ممکن است پستي وجود داشته باشد و يا فايل پيوست و يا مدير تالار وجود داشته باشد.

بعد از اينکه روي run کليک کرديد در مرحلهي بعد روي next کليک کنيد تا انتقال انجام شود اين کار را تا زماني انجام دهيد که تمام موارد سبز شده باشد يعني با موفقيت انتقال داده شده باشد.

مرحله 6:تبريک مي گويم شما موفق شديد phpbb خود را به mybb تبديل کنيد البته در صورتي که صفحه زير را ببينيد.

مي توانيد گزارش عملکرد کا را به صورت text يا html دانلود کنيد.

به صفحه اصلي mybb خود برويد و نتيجه کار را ببينيد.

افزونه merge و همچنین آموزش کامل در فرمت pdf را می توانید دانلود کنید.

دانلود کنید

رمز:www.reza1078.ir

مشکلات خودتان را در تالار مطرح کنید من واقعا وقت نمی کنم از طریق ایمیل جواب تک تک کاربران را ارسال کنم و از این بابت معذرت خواهی می کنم

کلمات کلیدی:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

لطفا نظر خود را فقط در رابطه با مطلب بالا ارائه دهید

نظر سنجی

در سایت چه چیزی قرار دهیم؟


نتایج

کاربران عضو

کاربران عضو : 1961
اعضای حاضر : 0

اعضای حاضر در سایت
هیچ عضوی حاضر نیست!

معرفی 5 عضو آخر سایت
Annehdshg
uJdkPewgymXhz
tiyfmNhkLBoWFpq
jalal1369
jalal123

پرداخت امن پاسارگاد

زرین پال

شما هستيد در: آموزش آموزش در زمینه اینترنت آموزش تبدیل phpbb به mybb